Rytuały, które pozwolą oczyścić ciało i umysł

Rytuały towarzyszą człowiekowi od zawsze i wielu ludzi ma swoje własne. Niektórzy co rano piją kawę, inni co wieczór parzą zioła, jeszcze inni zawsze o wyznaczonej godzinie wychodzą na spacer. Rytuały codzienności są tym, co pozwala nadać jej pewien określony bieg i ład. Jednak obok nich występują rytuały mające na celu oczyścić ducha i ciało.

Rytuały dla ciała i ducha

Jednak rytuały oczyszczające ducha i ciało, do których porad udzieli nam wróżbitka Małgorzata Zemła, przede wszystkim mają na celu pozbycie się toksyn oraz złych rzeczy z naszego życia. Wiele z nich ma swoje podłoże w naszym samopoczuciu i podejściu. Wspomniane niżej rytuały mają za zadanie nas zrelaksować i w ten sposób wyrzucić z nas negatywną energię. Właściwe podejście, które nastąpi, gdy będziemy wolni od trosk i zmartwień, a te, choć nie odejdą, będą przez nas inaczej postrzegane. A tym samym możemy znaleźć inne rozwiązanie na sytuacje, które nas dołują i powodują, że uznajemy sytuację za beznadziejną.

Przykłady rytuałów

Dla ciała podstawowym rytuałem, który możemy zapewnić ciału, jest kąpiel w soli i balsam olejkami. W ten sposób skóra odetchnie, a wraz z nią i my. Oczyszcza ona ciało, a wszelkie troski wraz z wodą są spuszczane wraz z brudną wodą. Wpływ olejków na układ oddechowy jest zawsze zbawienny. Podobnie sprawa będzie wyglądała w przypadku prysznica, którego symbolika jest podobna, jednak soli nie rozpuszczamy, a nacieramy się nią, co dodatkowo poprawia ukrwienie i złuszcza skórę. Bardzo dobrym rytuałem dla ciała jest kadzidło, które właściwie inhaluje nasze ciało. W kwestii duchowej to sprawia ono, że troski ulatują wraz z dymem. Innym bardzo dobrym rytuałem jest ten ze świecą. Powierzamy płomieniowi troski, które wraz z nim ulatują. Dodatkowo świeca zapachowa dobrze wpływa na nasz zmysł węchu. Ciekawym rytuałem jest także relaks oparty o oddech. Wyciszamy się, relaksujemy, pełnym oddechem nabieramy powietrza i wypuszczamy je również powoli. W ten sposób ciało się relaksuje, a umysł w pewien sposób resetuje i odcina się od problemów.

Wróć
Jesteś tutaj: Strona główna