Blog

Cover Image

Rytuały, które pozwolą oczyścić ciało i umysł

Rytuały towarzyszą człowiekowi od zawsze i wielu ludzi ma swoje własne. Niektórzy co rano piją kawę, inni co wieczór parzą zioła, jeszcze inni zawsze o wyznaczonej godzinie wychodzą na spacer. Rytuały codzienności są tym, co pozwala nadać jej pewien określony bieg i ład. Jednak obok nich występują rytuały mające na celu oczyścić ducha i ciało.

Więcej

Cover Image

Czym są karty cygańskie i jak się z nich wróży?

Pochodzenie kart cygańskich nie jest znane, nie wiadomo kiedy powstały i kto je stworzył. Prawdopodobnie pochodzą z któregoś z tych krajów: Chin, Persji, Egiptu lub Indii. Zakłada się, że wywodzą się od Romów, którzy znani byli z wróżenia z kart, a ponieważ prowadzą koczowniczy tryb życia, mogli przywieźć je do Europy.

Więcej

Cover Image

Czy liczby mają wpływ na nasze życie?

Najwięksi myśliciele od tysięcy lat starali się rozwikłać zagadkę wszechświata, odkryć sens istnienia, oraz odczytać zapisany w świecie schemat, względem którego wszystko jest ułożone, i który determinuje wszystkie elementy wchodzące w skład całego wszechświata oraz pojedynczej osoby.

Więcej

Cover Image

Czy każdy może postawić Tarota?

Technicznie ujmując, Tarota może postawić każdy, kto ma karty. Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje. Przestudiowanie arkan, godziny nauki o znaczeniu poszczególnych kart i najstaranniej przygotowane miejsce wróżenia może okazać się niewystarczające, jeżeli nie mamy do tego odpowiednich predyspozycji.

Więcej

Cover Image

Czy Ajurweda naprawdę uzdrawia?

Ajurweda starohinduska koncepcja zdrowia narodziła się ponad 5 tysięcy lat temu. Choć nazywa się ją matką medycyny, to bardzo długo czekała na uznanie współczesnych medyków. Obecnie już nikt jej nie odmawia terapeutycznego wpływu na nasze zdrowie. Uważam jednak, że wiedzę na temat jej wpływu na kondycję naszego organizmu należy nieustannie propagować. To właśnie wiedza i świadomość są ważnymi filarami, na których opiera się moc ajurwedyjskiego uzdrowienia.

Więcej

Cover Image

Jakimi założeniami kieruje się Ajurweda?

Nie tak rzadko możemy usłyszeć, iż problemy ze zdrowiem, wyglądem, a nawet relacje z innymi osobami mają swoje źródło w zakłóconej równowadze. Jeśli zastanawiamy się, czym jest równowaga i w jaki sposób osiągnąć ją we własnym życiu, to powinniśmy zbliżyć się do ajurwedy. Róbmy to jednak powoli – tak jak zaleca sama ajurweda. Na początek zacznijmy od poznania jej głównych złożeń.

Więcej

Jesteś tutaj: Strona główna