Czym są karty cygańskie i jak się z nich wróży?

Pochodzenie kart cygańskich nie jest znane, nie wiadomo kiedy powstały i kto je stworzył. Prawdopodobnie pochodzą z któregoś z tych krajów: Chin, Persji, Egiptu lub Indii. Zakłada się, że wywodzą się od Romów, którzy znani byli z wróżenia z kart, a ponieważ prowadzą koczowniczy tryb życia, mogli przywieźć je do Europy. Karty cygańskie składają się z 36 obrazkowych kart i jednej białej. Każda karta ma swoją nazwę: wesołość, zasmucenie, szczęście, nieszczęście, miłość, ślub, kochanek, kochanka, wdowiec, wdowa, choroba, śmierć, przykrość, tęsknota, pieniądze, wizyta, strata, nadzieja, wróg, złodziej, nieco pieniędzy, zazdrość, zamyślenie, dom, sędzia, dziecko, oficer, list, wiadomość, niespodziewana radość, prezent, duchowny, podróż, dom, wytrwałość, fałsz. Nie posiadają kolejności numerycznej, nie mają znaków umownych, tylko prosty przekaz ukazujący sytuację. W wielu księgarniach lub sklepach można zakupić te karty, jednak duże znaczenie ma profesjonalne ich odczytanie. Dlatego też zaleca się wróżenie z kart cygańskich polecić wykwalifikowanej wróżce. Doradcą duchowym w Częstochowie jest Małgorzata Zemła, która wróżbiarstwem zajmuje się od kilkunastu lat. Specjalizuje się w stawianiu kart tarota, cygańskich, numerologii, oraz medycynie ayurweda, feng shui. W tym gabinecie wróżbitka pomoże nam odczytać horoskop z kart cygańskich. Wróżenie to magia, wymaga wyciszenia, odpowiedniej atmosfery, nastroju i koncentracji. Wróżba ma nam pomóc znalezienia drogi wyjścia z trudnej sytuacji, przestrzec przed niebezpieczeństwem, musimy zawsze brać pod uwagę, iż nie wszystko musi się spełnić.

Znaczenie kart cygańskich

Karty cygańskie są obrazkowe, przedstawiające sceny z życia, prosty przekaz ukazujący sytuację. Brak wiedzy odnośnie do tych kart może sprawić, że będziemy mieli problem z prawidłowym odczytem. Każdy szczegół ma tu znaczenie, nie można go pominąć, ważny jest układ przestrzenny danej karty, ustawienie postaci oraz kolorystyka. Każdą kartę interpretuje się oddzielnie, a następnie łączy w całość. Wróżąc z kart cygańskich, najważniejsza jest dokładna znajomość znaczenia poszczególnych symboli, dlatego najlepiej, aby robiła to wykwalifikowana osoba w tej dziedzinie. Każda karta ma znaczenie pozytywne i negatywne. Niektóre z nich to:

  • Wdowa – oznacza starszą kobietę matkę, teściową, krewną, może oznaczać utratę bliskiej osoby, lub niezależność, nową drogę.
  • Wdowiec – symbolizuje starszego mężczyznę, ojca, teścia, zmiana na lepsze lub problem w rodzinie.
  • Złodziej – może ostrzegać przed kradzieżą lub próbą oszustwa.
  • Strata – oznacza straty finansowe lub hazard, złe towarzystwo.
  • Dom – bezpieczeństwo, dom rodzinny, spełnienie marzeń, trwały związek lub zawiść.
  • Prezent – prezent od przyjaciela, w narzeczeństwie zaręczyny lub niemiłe spotkanie z osobą z przeszłości.
  • Pieniądze – możliwość zarobienia sporej gotówki, zwiastuje sukces, lub strata, niespodziewany wydatek.
  • Sędzia – sprawy urzędowe, sądowe, pozytywne załatwienie spraw, awans lub kłopoty urzędowe, fałszywe oskarżenia.
  • Wróg – osoba podstępna, która chce nas oszukać, rywal, przeciwnik lub kłopoty finansowe, trudności ze spłatą zaciągniętych kredytów.
  • List – wiadomość w formie pisemnej w zależności od kart sąsiadujących może oznaczać radosna wiadomość, pozytywne zakończenie negocjacji, oświadczyny, zaproszenie na wesele, ale także nieprzyjemne wiadomości, śmierć dokumenty urzędowe, nieszczęśliwe życie.
Wróć
Jesteś tutaj: Strona główna