Czym jest Feng Shui?

Każdy z nas pragnie żyć dostatnio i szczęśliwie, a jednocześnie nikt nie zna niezawodnego przepisu, by to osiągnąć. Warto mimo wszystko zgłębiać wiedzę, która pozwoli nam uniknąć tego, co szkodzi naszemu szczęściu. Temu służy między innymi mądrość Feng Shui. Zaledwie odrobina uważności wystarczy, by poznać jej najważniejsze zasady.

Dlaczego ład i harmonia życia zaczynają się w naszym domu?

Podstawą starochińskiej mądrości Feng Shui jest przekonanie o tym, że porządkiem świata rządzi przepływ energii. Prawda ta ukryta jest w znaczeniu nazwy, gdzie „Feng” oznacza wiatr, a „Shui” wodę. Obie te siły są niewidzialne i nieuchwytne, ale mają wpływ na otoczenie i nasze życie. Codzienne działania i decyzje powinny skupiać się na tym, aby nie blokować przepływu energii. Dlatego tak ważne znaczenie ma organizowanie i planowanie przestrzeni, w której żyjemy i przebywamy. Szczególną rolę odgrywa urządzenie zamieszkanego przez nas miejsca. Prawidłowe rozplanowanie jego wnętrza zapewni nam życie zgodne z otoczeniem i korzystanie z pozytywnych aspektów towarzyszącej energii. Dzieje się tak, ponieważ dom stanowi odbicie naszego wnętrza oraz warunków zewnętrznych. Musimy wiedzieć, że wszystko, co robimy, czego się dotkniemy, nosi ślad naszej niepowtarzalnej natury. Ponadto wszystko, co nas spotyka w życiu, znajdzie odzwierciedlenie w naszym domu. Jednocześnie nasz dom, to, jak go potraktujemy i urządzimy, oddziałuje na nas i nasze życie. Niestety, jeśli w domu panuje chaos i nieporządek, to i w naszym życiu nie brak zagmatwanych sytuacji. Nie pokonamy trudności w pracy, w związkach, w relacjach rodzinnych, dopóki nie zapanujemy nad bezładem zamieszkiwanego wnętrza. Powodem tego jest zakłócony obieg energii przestrzeni, w której żyjemy. Dzięki właściwemu rozplanowaniu jej elementów odzyska ona ład i harmonię, my przebywając w niej będziemy czuć się szczęśliwiej, a to da nam siłę do działania w innych dziedzinach życia.

Jak zacząć wprowadzać zasady Feng Shui w nasze życie?

Obecne czasy sprawiają, że wymagamy, by wnętrza naszych domów odznaczały się wielofunkcyjnością. Ponadto moda na likwidowanie podziałów między pomieszczeniami sprawia, że sypialnia, salon, kuchnia często tworzą jedną całość. Nawet jeśli chcemy samodzielnie urządzić naszą przestrzeń w zgodzie z zasadami Feng Shui, to łatwo się w nich pogubić. Pamiętajmy, że jest to bogata wiedza licząca kilka tysięcy lat. Warto wówczas zwrócić się z prośbą o konsultacje Feng Shui. Ekspert Feng Shui doradzi nam, jak rozplanować ustawienie mebli i innych sprzętów, a czego się pozbyć z domu. Dowiemy się też od niego, jak ważne są naturalne materiały zastosowane we wnętrzach czy dostęp do światła słonecznego. Zanim to nastąpi, ekspert rozrysuje plan naszego domu na siatce bagua, aby wyznaczyć, która część domu odpowiada jednej z dziewięciu sfer życia uwzględnianych przez naukę Feng Shui. Sporządzony plan pozwoli zagospodarować przestrzeń tak, aby zapewnić sprzyjający przepływ energii i pozwolić nam odzyskać wolność i dobre samopoczucie we własnym domu.

Wróć
Jesteś tutaj: Strona główna