Czy każdy może postawić Tarota?

Technicznie ujmując, Tarota może postawić każdy, kto ma karty. Nie jest to jednak tak proste, jak się wydaje. Przestudiowanie arkan, godziny nauki o znaczeniu poszczególnych kart i najstaranniej przygotowane miejsce wróżenia może okazać się niewystarczające, jeżeli nie mamy do tego odpowiednich predyspozycji.

Czym jest Tarot?

Tarota można określić życiowym drogowskazem. W odpowiednich rękach karty pozwalają nam na łączność z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Stawiane z troską stają się przekaźnikiem energii, dzięki której odnajdujemy w swoim życiu prawdę. Dzięki nim mamy szansę na zrozumienie siebie oraz otaczających nas wydarzeń. Prawidłowe odczytanie podsuwanych przez karty wskazówek pomaga odnaleźć harmonię i szczęście w codzienności, a także uporządkować relacje z bliskimi.


Kto może stawiać Tarota?

Samo postawienie Tarota nie należy do zadań tajemnych i nieosiągalnych. Coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie karty, które mogą temu służyć. Przy ich kupnie należy zdać się na swój wewnętrzny głos i wyczucie – to karty powinny wybrać swojego właściciela. Należy zwrócić też uwagę na artystyczną stronę prezentowanych na nich obrazów – nie powinny one wpływać na nasz sposób odczytywania wróżb.


Karty to nie wszystko. Nawet przy najpilniejszej nauce stawiania Tarota, to umiejętność interpretacji wróżby okazuje się najważniejsza. Wiąże się z tym ogromna odpowiedzialność – szczególnie, kiedy początkujący adepci ćwiczą umiejętności na sobie i swoich bliskich. W takich przypadkach trudno jest wyzbyć się bardzo emocjonalnego podejścia i intencjonalności odczytywania kart, co może przynieść niepożądane konsekwencje.


Cechą wróżącej osoby powinna być głęboko rozwinięta intuicja, która pozwala na prawidłowe i niezmącone przekazywanie energii. Powinny to być osoby dorosłe, które mają już bogate życiowe doświadczenie i są w stanie świadomie uczestniczyć w przekazywaniu emocji i witalności. Niezwykle ważna jest tu stabilność emocjonalna i psychiczna, która pozwoli na obiektywne przyjęcie wiedzy przekazywanej przez karty. Pamiętajmy, że Tarot zawsze mówi prawdę – oznacza to, że nie każdy znak będzie pomyślny. Musimy być przygotowani na przyjęcie i przekazanie także negatywnych wieści. Obiektywizm jest więc niezbędny, ale może być trudny do osiągnięcia podczas stawiania wróżb osobom, które znamy. Seans przygotowany dla bliskiej osoby może niekiedy sprawiać, że przekazanie złych wiadomości będzie dla nas zbyt trudne, a samo znaczenie wskazówek będziemy mimo woli interpretować fałszywie, kierowani nadzieją i troską.


Seans z użyciem Tarota wymaga odpowiedniego przygotowania.

Przede wszystkim, przygotować należy swojego ducha. Tarota powinna stawiać tylko osoba, która ma czysty, spokojny umysł. Nic nie może nas rozpraszać. Stres – nawet ten, którego pozornie się wyzbyliśmy, bo ukrył się w naszej podświadomości – może zaburzyć energię wokół nas. Do osoby, której wróżba ma dotyczyć, zawsze powinniśmy podchodzić z życzliwością i dobrymi intencjami. To podstawa, która powinna towarzyszyć każdej wróżącej osobie.


W miejscu, w którym odbywa się seans, nie powinno być osób postronnych. Zachowana musi zostać jak największa intymność i skupienie. W osiągnięciu takiego stanu pomocne mogą okazać się odpowiednie kadzidła i świece, a nawet relaksująca muzyka. To połączenie stworzy odpowiednią atmosferę, pozwalającą na poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa.


Używając kart mamy do czynienia z ogromną ilością różnych energii i emocji, dlatego zawsze należy pamiętać o ich dokładnym oczyszczeniu. Warto zadbać także o wyrównanie własnych wibracji i pomieszczenia, w którym wróżymy.


Czy można wróżyć samemu sobie?

To kolejny problem, na który nie ma jednej odpowiedzi. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie wróżenia samemu sobie lub najbliższym. W obu wypadkach wymaga to jednak niezwykłej ostrożności, doświadczenia i odpowiedzialności. Stawiając Tarota samym sobie mamy już nadzieję na konkretną odpowiedź i w głębi serca jej oczekujemy, dlatego trudno osiągnąć w takich warunkach bezstronność. Nie będzie dziwić też naciąganie znaczenia kart i mimowolne zatajanie ich prawdziwego przekazu, jeśli nie będzie zgadzał się on z naszymi życzeniami. Wiele wróżek decyduje się więc na pójście do niezależnej Tarocistki, aby uzyskać odpowiedź na swoje pytania – to samo proponują swoim najbliższym.


Jak widzimy, choć każdy może postawić Tarota, nie wszyscy będą w stanie odpowiednio go odebrać i zinterpretować. Przeszkodą może okazać się także bagaż odpowiedzialności i konieczność całkowitego odcięcia się od emocjonalnego podejścia do wróżby. Jeśli nie mamy pełnego przekonania co do tego, czy podołamy tak ważnemu i delikatnemu zadaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do doświadczonej, profesjonalnej doradczyni duchowej.

Wróć
Jesteś tutaj: Strona główna