Czego spodziewać się po doradcy duchowym?

W życiu każdej osoby może nastąpić moment, kiedy odkryje silną potrzebę pokierowania swoim życiem inaczej, niż czyniła to dotychczas. Doznaniom tym może towarzyszyć uczucie pogubienia, a nawet silnej frustracji. Jeśli wątpliwości i silna niepewność utrudniają nam określenie dalszej drogi życiowej, warto zwrócić się o wsparcie do doradcy duchowego.

Kim jest doradca duchowy?

Udzielając krótkiej odpowiedzi, wypada powiedzieć, że jest to ktoś, kto umie i wie, jak odczytać i zinterpretować otaczające nas znaki. W tym celu wykorzystuje kształcone długotrwale umiejętności oraz przeznaczone do tego narzędzia. To mogą być karty tarota, karty cygańskie, numery i runy. Należy pamiętać, że doradca duchowy na ich podstawie nie przepowie nam przyszłości. Jego zadaniem jest za pomocą wymienionych systemów rozpatrzenie sytuacji, w której się znaleźliśmy i ukazanie możliwości jej modyfikowania. O skuteczności wsparcia udzielonego przez doradcę duchowego decyduje jego doświadczenie, ale nie zapominajmy o tak ważnych cechach jak: empatia i umiejętność skutecznej komunikacji. Doradca duchowy nie będzie nas oceniał ani krytykował, to nie jego rola. Nie wskaże nam też jednego słusznego rozwiązania. Uzyskamy od niego objaśnienia, podpowiedzi oraz wskazówki wraz z możliwymi konsekwencjami.

Jak szukać wskazówek?

To bardzo ważne, abyśmy wiedzieli, że podjęcie konkretnej decyzji zależy od nas samych. Uświadomienie sobie tej kwestii stanowi podstawę naszych relacji z doradcą duchowym, a nie nastąpi to, jeśli nasze oczekiwania są nieadekwatne do możliwości oferowanego wsparcia. Nawiązanie nici porozumienia pomiędzy doradcą a osoba poszukującą pomocy warunkuje prawidłowy przebieg całego procesu doradztwa. Przede wszystkim należy okazać sobie nawzajem szacunek i zaufanie. Sprawa, która nas nurtuje może wiązać się z każdą dziedziną życia: karierą zawodową, finansami, sferą uczuć i relacji. Jednak prosząc o wsparcie, musimy być gotowi i otwarci na zmianę, a to często wiąże się z koniecznością porzucenia dotychczasowych schematów, w których funkcjonujemy. Należy być przygotowanym, że możemy usłyszeć rzeczy niepochlebne, a także sama prawda odczytana z kart bądź runów będzie inna niż nasze wyobrażenia. Nasze spotkanie z doradcą wymaga od nas odrobiny dyscypliny: zadawajmy konkretne pytania, radźmy się w szczegółowych sprawach. Pamiętajmy, że przychodzimy po to, aby dostrzec możliwości i ograniczenia. Uzyskana wiedza ma służyć temu, abyśmy nabrali pewności do tego, jak w zgodzie i harmonią ze sobą pokierować swoim życiem.

Wróć
Jesteś tutaj: Strona główna